teknoloji

hattınızda kalan paralar iade edilecek

Ön ödemeli GSM hattı kullanan müşterilerin, hatlarında kalan paralar iade edilecek. GSM operatörleri bu kapatılan hatlarda kalmış olan para miktarını, müşterilerine 15 gün içinde ödemek durumunda. GSM hattınında kalan para ya müşteriye ya da devlete gidecek.

hattınızda kalan paralar iade edilecek

GSM hattınında kalan para nasıl iade edilecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenlemeye göre; kullanmadığınız ve kapattığınız ön ödemeli GSM hatlarında kalmış olan tutarlar, operatörler tarafından size geri verilecek.

Kullanıcılara kapatmanın ardından SMS atılacak ve iade işlemleri başlayacak. Eğer para iade olunmazsa, eskiden olduğu gibi bu tutar operatöre kalmayacak. Kalan bakiyeler böyle bir durum oluşması halinde, Evrensel Hizmet Geliri olarak devlete aktarılacak.

 

Ön ödemeli hattını kapatmanızın ardından, 2 yıl içerisinde aboneliğinizi geri açarsanız veya yeni bir hatta geçerseniz, kalan bakiyenizi yeni oluşturduğunuz hatta aktarma imkanınız olacak.

Yapılan bir diğer değişiklikse aktiflik sürelerini içeriyor. Bildiğiniz gibi, ön ödemeli hatlarına 6 ay yükleme yapmadığınız zaman aramalar kapatılıyor, 9 ayda ise hat iptal oluyor. Şimdiyse bu süreler sırasıyla 9 ay ve 12 ay olarak değiştirilmiş durumda.

kaynak https://shiftdelete.net/